TR | EN | AR | RU

SOSYAL SORUMLULUK

Prefabrik Bağışı

Erbil Akre mülteci kampına prefabrik bina bağışı yapılmıştır.

Hasan Çoktin Cumhuriyet İlköğretim Okulu

01.07.2010 tarihinde temelleri atılan HASAN ÇOKTİN CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU AĞRI ili DOĞUBEYAZIT ilçesinde bulunmaktadır. İnşaat alanı 3.200 m2 olup, 16 derslikli ilköğretim okulu 12.11.2010 tarihinde eğitime açılmıştır. İlköğretim Okulunda, Teknoloji Sınıfı, Ana Sınıfı, Spor Salonu ve Rehberlik bölümü de yer almaktadır. BC GRUP sadece çağdaş eğitime değil, spor ve sanat alanındaki başarılara da özel önem vermektedir.

Eğitim Bursları

BC GRUP ‘’Yeni küresel ekonominin gerektirdiği beceri ve donanımın,  genç nüfusumuza kazandırılmasının yolu eğitim ve öğretimden geçmektedir. ‘’düşüncesiyle çıktığı yolda yaptığı okullar kadar verdiği burslar ile de eğitime destek vermektedir. Toplum hayatına uyum sağlama, kişilik kazanma, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olma ancak iyi bir eğitim sayesinde olur. Bununla ilgili BC GRUP hem yaptırdığı okullarla hem de okumak isteyen öğrencilere verdiği burs imkânlarıyla eğitime verdiği önemi göstermektedir. Geleceğin umutları olan çocuklarımızın ve gençlerimizin desteklenmesi amacı ile 2009 yılından itibaren her yıl maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs imkânı sağlamaktadır.

Çiftlik Köyü İbrahim Ağa İlköğretim Okulu

10.07.2012 tarihinde temelleri atılan Çiftlik Köyü İbrahim Ağa İlköğretim Okulu, AĞRI ili DOĞUBEYAZIT ilçesi Çiftlik Köyünde bulunmaktadır.

İnşaat alanı 2.800 m2 olup, 13 derslikli İlköğretim Okulu 11.12.2013 tarihinde eğitime açılmıştır.
İlköğretim Okulunda, 1 Kütüphane ve 1 Anasınıfı ile 310 öğrencisi bulunan ‘Çiftlik Köyü İbrahim Ağa İlk ve Ortaokulu’nda 16 öğretmen ve 1 müdür görev yapmaktadır.